Piejūras pilsētu literārā akadēmija


Piejūras pilsētu literārā akadēmija ir kultūrizglītības projekts, kas paredz lekciju, semināru un meistarklašu rīkošanu interesentiem, studentiem un profesionāļiem Kurzemes reģionā.

Projekts paredz papildus kultūrpolitikas aktivizēšanu, izglītošanās iespēju, literatūras popularizēšanu, diskusiju veicināšanu, pastiprinātu pievēršanos latviešu valodas kopšanai un saglabāšanai, kā arī tulkošanas un atdzejošanas meistardarbnīcu norisi. Piejūras pilsētu literārā akadēmija  tiek organizēta sadarbībā ar nodibinājumu VIA CULTURA, kas rīko vienreizējus un ilgtermiņa starptautiskās sadarbības projektus, izglītības programmas kā vietējā, tā starptautiskā mērogā, prezentējot kultūru, tai skaitā literatūru kā vienu no galvenajām valsts vērtībām.

Piejūras pilsētu literārā akadēmija jau piecus gadus aktivizē literāro procesu ne tikai Kurzemē, bet rod sadarbības partnerus gan Latvijas, gan ārvalstu vidē. Realizēta sadarbība ar Ventspils Starptautisko Rakstnieku un Tulkotāju Māju, ar Rēzeknes augstskolu, Liepājas un Kuldīgas skolām, Liepājas Universitāti, Liepājas Kultūras pārvaldi, Liepājas Jauniešu Māju, kā arī ar Liepājas Universitātes sadarbības partneriem – Klaipēdas Universitāti u.c.. Sadarbībā ar Liepājas Universitātes maģistru programmas Rakstniecības studijas, bakalaura studiju Kultūras vadības, Jauno mediju mākslas un Baltu filoloģijas, kultūras un komunikācijas programmām  tiek veidota vide, kurā aktualizētas kultūras, tai skaitā, literatūras jaunākās tendences, pievērsta uzmanība literatūras teorijas (dzejas, prozas, drāmas) jautājumiem, daiļrades psiholoģijas un kultūras semiotikas aspektiem. Piejūras pilsētu literārās akadēmijas projekts iekļauts Latvijas Rakstnieku savienības literārās jaunrades veicināšanas un kultūras programmā „Literārā akadēmija”, tas darbojas kā atsevišķa programma, realizējot lekciju, semināru, meistardarbnīcu norisi Kurzemē un iekļaujoties kopīgajā kultūrpolitikā Latvijā.

Mūs Atbalsta